wentylacja garaży blaszanych producent

Wentylacja garażu blaszanego

Decydując się na postawienie garażu blaszanego, należy zadbać również o montaż systemu wentylacji, który ma za zadanie zatroszczyć się o wymianę powietrza. Niesprawna wentylacja lub jej brak mogą bowiem negatywnie wpłynąć na działanie urządzeń przechowywanych w blaszaku.Continue reading

jak założyć spółkę z o o ?

Założenie Spółka z o.o. – podstawowe informacje

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą prawną przedsiębiorstwa utworzonego przez jedną lub więcej osób – wspólników, którzy odpowiadają za zobowiązania firmy w ograniczonym zakresie. Spółka należy do grona spółek kapitałowych, w związku z czym, aby ją utworzyć, niezbędne jest posiadanie środków finansowych. Według przepisów, wkład nie może być niższy niż 5 tys. zł.

Continue reading

garaż blaszany czy to się opłaca

Samodzielne postawienie blaszaka – czy to się opłaca?

W dzisiejszych czasach ogromna część naszego społeczeństwa porusza się samochodami. Aby służyły nam jak najdłużej, należy systematycznie sprawdzać ich sprawność i dokonywać ewentualnych napraw. To jednak nie wszystko! Warto zatroszczyć się również o odpowiednie schronienie, które ochroni nasze auto przed ewentualną kradzieżą oraz mrozem i deszczem. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele ofert budowy garażu. Często nie wiemy, na którą z nich się zdecydować i przez myśl przechodzi nam pomysł o samodzielnym postawieniu blaszaka. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie?

Continue reading

metastock skąd ściągnąć

MetaStock 16 – XVI – Aktualizacja – Rabaty + dane giełdowe z bossa.pl

Ciągle udoskonalany Metastock i tym razem już wersja 16, jednego z najpopularniejszych oprogramowań do analiz rynków finansowych.

Sprawdź szczegóły:

Do 31.07 dostępne są rabaty na aktualizację. 

Poniżej krótki film o tym, jak importować dane z bossa.pl – od wersji 15 zniesiono konieczność wykupu danych w Reutersie.

Niestandardowe interwały czasowe na giełdzie (Forex, GPW itd)

Przez ostatnie kilka lat kilka razy spotkałem się z sytuacją, gdzie klient już na wstępie wymagał, aby platforma umożliwiała pokazanie wykresu przez pryzmat interwału 12 godzinnego – jeden z najpopularniejszych niestandardowych interwałów na giełdach.

MetaStock umożliwia utworzenie praktycznie dowolnego interwału opartego na czasie np. M37, ale również jest możliwość stworzenia interwałów na bazie ticków – czyli pojedynczej zmianie ceny i możemy ustalić, że jedna świeczka będzie się składała przykładowo z 30 zmian cen.

Poniżej film, jak wybrać interwał niestandardowy w MetaStock’u.